עורכת דין ונוטריון אירית קורס

אזרחות ליטאית

אזרחי ליטא זכאים להחזיק בדרכון אירופאי, לאחר שצורפה ליטא לאיחוד האירופי, ולמטבע היורו לפי מספר שנים. דרכון של האיחוד האירופי מעניק מספר הטבות כגון תעסוקה, לימודים, מעבר חופשי בין המדינות, זכויות סוציאליות, מעבר מהיר בשדות התעופה, והטבות נוספות. אם למשל יש לכם ילדים שהולכים ללמוד באירופה, דרכון של האיחוד האירופי יכול לעזור להם מאד. 

מה התנאים לזכאות?
כיום גרים בישראל עשרות רבות של יוצאי יהדות ליטא, מסתבר שעל פי חוק האזרחות הליטאית, למרביתם יש זכות לקבל אזרחות ליטאית, כמובן שיש צורך להוכיח זיקה לליטא. בגדול, כל מי שהיה אזרח ליטא בעבר, תחת קריטריונים מסוימים, יכול להגיש בקשה לקבלת אזרחות.

איך מקבלים אזרחות ליטאית?
חוק האזרחות הליטאית מציג שורה של מסמכים ואישורים אותם יש להגיש לשגרירות ליטא בישראל, על מנת להתחיל את תהליך קבלת האזרחות. ההמלצה היא להיעזר בעורך דין מוסמך כחוק אשר יכול לסייע ולבדוק האם המסמכים עומדים בקריטריונים. לרוב מדובר במסמכים רשמיים כגון זהות, דרכון, מסמכי לימודים, נישואים וכו'. עורך דין אשר בקיא בחוק האזרחות הליטאית, יוכל לסייע במהרה בנושא זה. 

כמה זמן זה לוקח?
מהרגע בו הגשתם את המסמכים, התהליך לוקח כשנה וחצי, בממוצע. אל תשכחו שלאחר שקיבלתם אזרחות ליטאית, יש לכם משוכה נוספת לעבור והיא קבלת דרכון של האיחוד האירופי. תהליך זה אורך כחודשיים שלושה נוספים. אם חשוב לכם להגביר את הקצב, מומלץ מאד להיעזר בעורך דין כמובן, ומעבר לכך, אם תגישו את המסמכים ישירות לרשויות בליטא, ולא באמצעות השגרירות בישראל, סביר להניח שייקח לכם פחות זמן לקדם את האישורים. 

המומחיות שלנו
המשרד של אירית קורס, עורכי דין ונוטריון, הוקם בשנת 1977 ונותן מענה מקצועי ואיכותי בכל הנוגע לאזרחות הליטאית. משרדנו מתמחה במשפט האזרחי – המסחרי, לצד ניסיון רב שנים בתחום האזרחות הליטאית. אנו מזמינים אתכם לחסוך לעצמכם המון כאבי ראש ובזבוז זמן מיותר, בניסיון לבצע את ההליך לבקשת אזרחות בעצמכם. לעיתים זה יכול להיסחב ב"פינג פונג" זמן רב יותר ממה שחשבתם, ולא תמיד אנו לוקחים בחשבון את כל המשתנים.

בקרו אותנו

חניה בשפע, מעלית, גישה לנכים

רח' ויצמן 87, קומה 4, כפר-סבא
מיקוד 44247

התקשרו אלינו

יעוץ ראשוני ללא התחייבות כספית

טל: 09-7435350
פקס: 09-7435352

צרו קשר

כתבו לנו ונענה בהקדם